iPhone ile Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir

iPhone ile Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir

iPhone'de Videoda Fotoğraf Çekme İşlemi

Günümüz teknolojisinde kullanmış olduğumuz cep telefonları Android ve IOS işlemci yani iPhone olarak 2'ye ayrılıyor. Kullanımında olduğumuz IOS işlemcili iPhoneler'de fotoğraf, video çekimi ve bunların yanı sıra video çekiminde fotoğraf çekimi de yapılabilir.

Video Çekimi

Video çekimi iPhone'de kamerayı açtığımız zaman ilk sola kaydırdığımızda ve kırmızı butona bastığımızda video çekimi başlayacaktır. Video çekimi normal, ağır ve hızlı çekim olarak üç grupta incelenir. İkinci kez sola kaydırdığımızda ağır video çekimi ve tekrar üçüncü kez sola kaydırdığımızda da hızlı video çekimi yapılıyor.

Video Sırasında Fotoğraf Çekmek

Başlatmış olduğumuz video çekme işleminde fotoğraf çekme işlemini yapmakta mümkündür. Sola kaydırdığımız zaman video çekme işlemi kırmızı butona basmamız dahilinde başlıyor. Bu işlem sırasında kırmızı yuvarlak buton ortası kare ve çevresi yuvarlak beyaz bir çizgi olarak butona dönüşmüş oluyor. Bu esnada kırmızı kare butonun hemen sol yanında da beyaz yuvarlak içi dolu bir buton bulunmaktadır.

Video çekme işleminde yakalanan güzel görüntüler, keşfedilen güzel alanları, güzel anları, birlikte olunan güzel zamanları, güzel doğa resimlerini ve bunun gibi daha birçok şeyi de fotoğrafa almak mümkün. Video esnasında solda oluşan beyaz butona basmamız dahilinde fotoğraf çekilmiş olur. Video çektiğimiz esnadaki fotoğrafa alınabilecek görüntüleri bu şekilde resimlemiş oluruz. Bu fotoğraflar galerimizde bulunmuş olacaktır.

Video kaydederken fotoğraf çekme işlemimizi yalnızca iki vido modunda kullanılabilir. Bu iki video modu; Normal Çekimde Video Modu ve Ağır Çekimde Video Modu olarak iki modda fotoğraf çekme işlemi yapılabilir. Ağır video çekimi sırasında da aynı normal video çekme işleminde fotoğraf çekme işlemini yaparken kullandığımız beyaz buton kullanılır. Fakat video çekmede fotoğraf çekme işlemi yalnızca hızlı çekim yaparken kullanılmaz.

Çünkü video kaydı çok çok hızlı olduğundan anı yakalasanız da fotoğraf çekimi yapılamaz. Sadece video kaydı yapıldıktan sonra galeride videoyu izlerken durdurup ekran fotoğrafı alabilirsiniz. Ekran fotoğrafını 'On/Off tuşu ve Ana Ekran Tuşuna' aynı anda tıklatıldığında ekran resmi alınmış olacaktır. Çekilen ekran resmini galeride bulunuyor. iPhone'de video çekimi sırasında resim çekme işlemi bu şekillerde yapılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.