Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Aklımızdaki soruların ve neredeyse tüm soruların cevaplarını içeren bir platformdur.

Pek çok akıllı telefon kullanıcısın telefonunda mevcut bir şekilde var olan Google Chrome'a hayatımızın birçok alanında ihtiyaç duyuyoruz. Aklımızdaki soruların ve neredeyse tüm soruların cevaplarını içeren bir platformdur. Birçok kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılan bu uygulamanın 5 milyar indirmesi mevcut. Eylül 2008 de hayatımıza giren Chrome en çok ilgi duyulan ve en çok indirilen tarayıcıların başında geliyor.

Google Chrome Neden Güncellenir?

Google Chrome'da her tarayıcı gibi gelişiyor ve yeni ihtiyaçları karşılar hale geliyor. Güncellenerk daha yeni özellikler ekleniyor ve kullanımı daha elverişli hale geliyor. İnsanlarda bu yeni özellikleri kullanabilmek için Google Chrome güncellemek istiyor. Google Chrome'i güncellemek için yapılması gerekenler.

Android Telefonlarda Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google Chrome'u güncellemek istiyorsanız öncelikle bir internete sahip olmanız gerekir. Mobil Veri veya bir Wi-Fi ağına bağlanarak Play Store'a giriyoruz. Bir Play Store hesabınız yoksa öncelikle kendinize bir hesap oluşturmanız gerekir. Bir Play Store hesabınız var ise sadece oturum açmanız yeterli olacaktır. Ardından Play Store arama bölümüne Google Chrome yazıyoruz.

Buradan Google Chrome'u buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Açılan sayfada yeşil bir butonun üzerinde güncelle yazısı var, bu yazıyı buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Güncellenene kadar sakın internet bağlantınızı kesmeyin. Bazı Google Chrome kullanıcılarında güncelle yerine, aç butonu olabilir bu kullanıcıların hiçbir işlem yapmasına gerek yok. Bu kullanıcılar zaten Google Chrome'yi son sürümüyle kullanıyor demektir. Bazı kullanıcıların telefonları Chrome'un son sürümüyle uyumlu olmayabilir. Bu kullanıcılar ise telefonlarında gerekli yazılım güncelleştirme işlemlerini yaparak da Google Chrome'nin son sürümünü kullanabilirler.

Ios Telefonlarda Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Ios kullanıcıları Google Chrome'u güncellemek için öncelikle App Store girecekler App Store hesapları yoksa kendilerine yeni hesap oluşturmaları gerekmektedir ancak bir App Store hesapları var ise hesaplarına giriş yapmaları yeterli olacaktır.

Öncelikle bir internet bağlantısına sahip olduktan sonra App Store girerek arama bölümüne Google Chrome yazarak aratmaları gerekmektedir ardından karşılarına çıkan güncelle yazısına tıklamaları gerekiyor. Bu işlemi de yaptıktan sonra bir miktar süre Google Chrome'un güncellenmesini beklemeliler bu süre zarfında internetlerinin kesilmediğinden emin olmaları gerekmektedir. Güncelleme işlemi bittikten sonra Google Chrome'a girerek en güncel şekilde kullanmaya başlayabilirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.