AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Önemli Açıklamalarda Bulundu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Önemli Açıklamalarda Bulundu

AK Parti Sözcüsü Çelik, Merkez Yürütme Kurulu toplantı sonrasında önemli açıklamalar yaptı.

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Cumhurbaşkanımız her seferinde 2023 yılı seçimlerine partimizin ve teşkilatlarımızın hazırlığı konusunda talimatları vardır.

Erken seçim kesinlikle sözkonusu değildir, sayın Devlet Bahçeli bunu bir kez daha net bir şekilde söylemiştir.

Zamanında yapılacak seçimler Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı sayın Erdoğan olduğunu beyan etmiştir. Sayın Devlet Bahçeli'ye saygılarımızı sunuyoruz. Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır."

Cumhuriyet Halk Partisi'nin erken seçim çağrısına dair soruya cevap veren AK Parti Sözcüsü Çelik, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilirken arzu edilen şeylerden bir tanesi ise erken seçimler gündemden kalkmasıydı.

Hükümetin ve belediyelerin işlerine halkın verdiği yetki çerçevesinde uzmanlaşmasıydı. Seneler kaybeden birtakım yüklerden kurtulma arzusuydu bu. Seçimler zamanında yapılacaktır.

Erken seçim gündemde değildir. Sayın Devlet Bahçeli bunu net bir şekilde söylemiştir. Aynı şekilde sayın Cumhurbaşkanımız da ifade ediyorlar."

KAPALI MARAŞ AÇIKLAMASI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 'de Maraş'ı kullanıma açılan bölgeyla alakalı birtakım kaygıların gerçek olmadığı görülmüştür.

Orada mağduriyete yol açılmamaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 'yi destekliyoruz. Yunan Rum tarafının Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarını ihlal yaparak şimdiye kadar yaptıkları işi burada yapmaya çalıştıklarını görüyoruz.

Bu bölge Kıbrıs Türklerine aittir. Rum yönetimi yanıltıcı şekilde bir açıklama yapması karşısında herkesin Kıbrıs yönetimin sözlerine değil adadaki gerçeklere uygun olarak bu yaklaşımı değerlendirilmesinde fayda vardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.