Sağlık Bakanı Koca’dan Uyarı Her an Yeni Salgın Çıkabilir

Sağlık Bakanı Koca’dan Uyarı Her an Yeni Salgın Çıkabilir

Özel Hastaneler Platformu’nca her sene düzenlenen Sağlık Zirvesi’nin dokuzuncusu ‘Pandemi ve Devam ettirilebilir Sağlık’ temasıyla bu sene dijital ortamda gerçekleşti.

Sağlık Zirvesi’nde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Pandemi umuyorum ki kısa zaman içerisinde güncelliğini tamamen yitirecek bir konu olsun.

Anlaşılıyor ki KOVID-19 bitse bile benzer şekilde başka bir pandeminin ortaya çıkması her an için mümkün.”

Sağlık Bakanı Koca, telekonferans yöntemi ile katılmış olduğu zirvenin açılışında yapmış olduğu konuşmada, özetle şunları söyledi: “Pandemi ve Sürdürülebilir Sağlık umuyorum ki kısa zaman içerisinde güncelliğini tamamen yitirecek bir konu başlığı olsun.

Anlaşılıyor ki KOVID-19 pandemisi bitse bile benzer şekilde başka bir pandeminin ortaya çıkması her an için mümkün. KOVID-19 pandemisinin bu kritik hususu gündemimize taşımasını önemsiyor ve bir fırsat olarak görüyorum.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

Pandemiyle mücadele yaparken canla başla çalışan, her türlü fedakarlıktan kaçınmayan sağlık ordumuza minnettarlığımızı buradan tekrar söylüyorum.

Sağlık çalışanlarımız nerede olursa olsun; kamu özel, devlet, üniversite fark etmez, hastaları iyileştirme ve salgının yayılmasını engelleme adına takdire şayan bir performans ortaya koymuştur.

Sağlık kurumlarımızın içinde olduğu kadar, temaslıları takip adına ev ev dolaşıp hizmet ulaştırmaktadırlar.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.