Türkiye’ye Gizlice Getirilen 25 Bin Alman Aşısının Sırrı Ortaya Çıktı!

Türkiye’ye Gizlice Getirilen 25 Bin Alman Aşısının Sırrı Ortaya Çıktı!

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, Alman üretimi koronavirüs aşısı Biontech’in ikinci dozunu da yaptırdığını 2020’nin Kasım ayında açıkladı. Almanya’dan Türkiye’ye aşı getirildiğinin resmi olarak açıklanmaması kafaları karıştırmıştı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, Alman üretimi koronavirüs aşısı Biontech’in ikinci dozunu da yaptırdığını 2020’nin Kasım ayında açıkladı. Almanya’dan Türkiye’ye aşı getirildiğinin resmi olarak açıklanmaması kafaları karıştırmıştı. Rektör Saadettin Hülagü’nün Ekim ayında ilk dozu, Kasım ayında ise ikinci dozunu yaptırdığını sosyal medyadan açıklamıştı. CHP Eski Milletvekillerinden Hüsnü Bozkurt, daha önce Almanya’dan 25 bin doz aşının getirildiğini ama bu aşıların nerde olduğuna dair hiçbir veri olmadığını söylemişti.

30 Kasım’da paylaşım yapan Hülagü, Alman aşısının ikinci dozunu yaptırdığını açıklamıştı. Rektör Hülagü’nün açıklaması sonrası birçok takipçi sosyal medya üzerinden rektöre sorular sormuş ve bazı sorular ise cevapsız kalmıştı.

 

İlk Dozu Olduğunu Açıklamıştı!

prof-saadettin-hulagu.jpg

Almanya’dan getirilen Biontech aşılarından yaptıran Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ilk dozu da yaptırdığını söylemişti. 30 Kasım 2020 tarihli paylaşımında 4 hafta önce ilk dozu olduğunu söyleyen Hülagü, ikinci dozu olduğunu söylemişti. Bu açıklamasının ardından maske, mesafe ve temizlik uyarısı yapan rektör bu sebeple tepki toplamıştı.

 

Siz Aşıyı Nerden Buldunuz? İkinci Dozu Nasıl Yaptırdınız?

prof-hulaguye-soru.jpg

Rektör Saadettin Hülagü’nün paylaşımından sonra paylaşımın altında sorulan bir soruya cevap vermeyen Hülagü, aslında sorulan her soruya cevap veren biri. Bir kullanıcı tarafından, aşıyı nerden bulduğu sorulmuş ve ikinci dozu nasıl yaptırdığına dair merak edilmiş olunsa da; Hülagü bu soruyu cevapsız bırakmıştı.

CHP’nin Eski Milletvekillerinden biri olan Hüsnü Bozkurt, Almanya’dan 25 bin doz Biontech aşısının getirildiğini söylemişti. KBB Uzmanı olan Bozkurt, Almanya’dan getirilen 25 bin aşının nerde olduğunun bilinmediğini; ancak getirildiğinden net olduğunu ifade etmişti. Alınan 25 bin doz aşının nerede olduğunun bilinmediğini söyleyen Bozkurt, aşının kimlere yapıldığına dair de ipucu vermişti. Maske ve mesafe kuralına dikkat etmeden yaşayan bazı kişilerin Alman aşılarını olduğunu vurgulayan Bozkurt, üstü kapalı Alman aşıları olan kitleye tepki göstermişti. Çin aşılarının belirtilen tarihten gecikmesi ile birlikte tekrar gündeme gelen bu duruma dair açıklamanın yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu olarak bekliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.