PTT’DEN KİŞİ BAŞI MADDİ YARDIM PAKETİ! AİLESİ KABALIK OLAN DAHA FAZLA ALACAK

PTT’DEN KİŞİ BAŞI MADDİ YARDIM PAKETİ! AİLESİ KABALIK OLAN DAHA FAZLA ALACAK

PTT’DEN KİŞİ BAŞI MADDİ YARDIM PAKETİ! AİLESİ KABALIK OLAN DAHA FAZLA ALACAK…

İhtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından yapılan kişi başı maddi yardım PTT üzerinden yapılıyor. Ev halkının kişi sayısı bu noktada maddi yardımı etkiliyor. Bu demek oluyor ki, evde yaşayan kişi sayısı ne kadar fazlaysa o aile daha fazla maddi yardım almaya hak kazanıyor.

PTT’DEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ İLE KİŞİ BAŞI MADDİ YARDIM YAPACAK

epsyvxnwoaajk9f.jpg

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yardıma ihtiyacı olan ailelere evde yaşayan kişi sayısı baz alınarak belirlenen elektrik tüketim destek, yani elektrik faturasına destek parası ödeniyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan destek için başvurusu yapılması gerekiyor.

ELEKTRİK TÜKETİMİ DESTEK YARDIMI KİMLERE ÖDENEBİLİR VE BAŞVURU NASIL YAPILMAKTADIR?

İhtiyaç sahibi, muhtaç ailelere ödenen elektrik faturası desteği alabilmek için herhangi bir başvuru yapılmasına gerek yoktur. Her ay düzenli olarak devletten sosyal yardım desteği olarak para alan kişilere elektrik faturası desteği yardımı ödenecektir. Bu sebeple herhangi bir başvuru söz konusu değildir. Bu yardım otomatik olarak yardım yapılması gereken kişiler adına tanımlanmaktadır ve bu kişiler PTT üzerinden elektrik faturası ödemek için başvuru yaptıkları takdirde aileleri haklarına çıkan para tutarı faturadan tahsil edilecektir. Elektrik tüketim destek yardımı elektrik faturası üzerinden PTT yoluyla ihtiyacı olan ailelere otomatik olarak tanımlanacaktır.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ İÇİN EV HALKI SAYISI DİKKATE ALINIYOR

106 Liraya varan elektrik tüketim desteği Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından şu şekilde açıklandı;

1-2 kişiden oluşan haneye aylık 75 kWh,

3 kişiden oluşan haneye aylık 100 kWh,

4 kişiden oluşan haneye aylık 125 kWh,

5 ve daha fazla kişi sayısına sahip haneye aylık 150 kWh elektrik faturası desteği ödenecek. Bu rakamlar elektrik kw saat olarak hesaplandığında en düşük destek 53 lira ve en yüksek destek 106 lira olan ihtiyacı olan hanelere PTT üzerinden ödenecek.

Elektrik faturası ödemesi yapmak için PTT şubelerine giden kişiler, hane halkının sayısına göre kendilerine tanımlanan destekten yararlanabilecek. Ödemelerini PTT şubesinden gerçekleştirirken hane halkının kişi sayısına göre hesaplanan indirimden yararlanacaklar.

 

 

 


 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.