O İllerde 65 Yaş ve Üzeri Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

O İllerde 65 Yaş ve Üzeri Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Kovid-19 vakaları giderek hızla artmaya devam ederken yeni tedbirler de alınmaya devam ediyor.

Uşak'ta 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı geldi. Uşak'la birlikte toplam 3 ilde 65 yaş ve üzerine yasak geldi. Bilecik(Bozüyük) ve Bursa'dan sonra Uşak'ta 65 yaş ve üzerine yasak geldi.

Uşak'ta Kovid-19 tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri saat 11.00 ile 16.00 saatler arası dışında sokağa çıkmaları yasaklandı.  

Valilik tarafından yapılan son dakika açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Funda Kocabıyık başkanlığında toplantı gerçekleşti.

Alınan kararda, 65 yaş ve üzeri sokağa çıkabileceği saat 11.00 ile 16.00 saatler arası dışında, ihtiyaçlarını Vefa Destek Grubunca karşılanmasına karar verildi.  

Yapılan Açıklamada, "saat 11.00 ile 16.00 saatler dışında sokağa çıkma yasaklaması olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan, kamu görevinin niteliği, mevcut durumun aciliyeti ve kamu hizmetin devamlılığını sağlanmasında hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri ve benzeri olmak üzere kamu görevlileriyle kamu hizmeti görevini yapanların, işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, serbest meslek sahipleriyle çalışanlardan durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biriyle belgeleyenlerin, meslek odaları başkanların muaf tutulmasına oy birliğiyle karar verilmiştir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.