Minik Ayda Gezgin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Oyuncak Maymun İstedi

Minik Ayda Gezgin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Oyuncak Maymun İstedi

Yaşanan İzmir Depreminden 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Minik Ayda Gezgin, kendisini ziyaret yapan Sağlık Bakanı Koca'dan oyuncak maymun istedi.

İzmir'de yaşanan şiddetli depremde yaralanan ve tedavisi Ege Üniversitesi Hastanesi'nde devam eden yaralıları tek tek ziyaret yapan Sağlık Bakanı Koca, ilk olarak Ahmet Çitim'i ziyaret yaptı.

Sağlık Bakanı Koca, Çitim' küçük bir operasyon geçirmiş olduğu ve gözündeki yavaş yavaş düzelmesiyle, sağlık durumu da iyiye doğru gittiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Koca'nın ziyaret yaptığı, Rıza Bey Apartmanı'ndaki enkazdan 17 saat sonra kurtarılan İnci Okan da "Çok daha iyiyim, bacaklarımı daha rahat hareket ettirebiliyorum. Dün de bugün de ağrı kesici almadım."

Sağlık Bakanı Koca "Allah’a emanet ol, Rabbim şifa versin, sabır versin" diyerek, İnci'den daha önce de söylediği keman çalma sözünü hatırlattı.

65 saat sonra enkazdan çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek ile ablaları ikizler Ezel ve Elzem'i de ziyaret yapan Salık Bakanı Koca, Elif'i kucağına aldı.

Sağlık Bakanı Koca, daha sonra yoğun bakım ünitesindeki Minik Ayda'nın yanına gidip kendisine oyuncak bebek verdi.

Sağlık Bakanı Koca'nın "Beğendin mi?" sorusuna "Beğendim" yanıtını veren Minik Ayda, "Güzel mi, adını ne koydun?" sorusuna "Bebek" cevabını verdi.

"Bizden başka ne istersin?" sorusuna Minik Ayda "maymun" cevabı vermesi üzerine Sağlık Bakanı Koca gülerek maymunu Ayda'ya göndereceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.