Kredi Kartı Olan Bütün Vatandaşlar Bu haberi Bekliyordu!

Kredi Kartı Olan Bütün Vatandaşlar Bu haberi Bekliyordu!

Kredi Kartı Olan Bütün Vatandaşlar Bu haberi Bekliyordu!

Kredi kartı olan kullanıcılara uzun zamandan beri bekledikleri sevindirici haber sonunda geldi. Milyonlarca kişiyi son derece yakından ilgilendiren son dakika bilgisi ile bankalar kendi müşterilerine müjdeli haberi sonunda verdi…

 

KREDİ KARTI BORCU OLANLAR

bddk-kredi-kartiyla-altin-alimi-taksit-sayisi-arttirdi.jpg

Özellikle de bilindiği üzere büyük bir ekonomik sıkıntıya sebep olan korana virüs salgını sebebiyle yaşanan ekonomik problemler pek çok kişinin normal şartlar altında ödeyebildikleri borçlarını çevirmekte odlukça ciddi bir şekilde zorlanmasına sebep oldu. Bankalar kredi kartı borçlarını tahsil etmekte son derece büyük bir şekilde zorlanırken kredi kartı borcu bulunmakta olan ve borcumu ödemekte zorlanıyorum diyen kişilere son derece büyük bir kolaylık sağlandı.

 

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA

 

Kredi kartı borcu bulunmakta olan, borcunu ödeme noktasında bir takım sıkıntıları bulunan ve kredi notu ile ilgili her hangi bir sorun yaşamak istemeyen kişilere bankalar borç yapılandırması seçeneğini sunmaya başladı. Halkbank, Finansbank, Akbank ve İş Bankası tarafından sağlanan bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşların sadece borçlu oldukları banka ile iletişime geçmeleri yeterli oluyor.

Müşteriler arasında kredi kartı yapılandırması ile borç transferi arasında nasıl bir fark olduğu konusu da sorulan sorular arasında yer almaktadır. İki borç türünün birbirinden farkı bulunmaktadır. En belirgin olarak sizlere sunulmakta olan farklılıklar ise şu şekildedir;

  • Borç transferi olarak bilinmekte olan kredi ihtiyaç kredisi olarak görünmektedir. Bu sebeple banka bu kredi üzerinden sizlerden bir masraf tahsilatı yapar.
  • Borç kapama kredisinin ayrıca bir faiz oranı bulunmaktadır. Bu faiz oranı gene ihtiyaç kredisi faiz oranı olarak hesaplanmaktadır.
  • Borç kapama kredisi alınırken KKB ortalamasına dikkat edilerek kredi tahsisi yapılmaktadır.

Borç kapama kredisine nazaran kredi kartı yapılandırmasının kendisine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Kredi kartı borç taksitlendirme seçeneğinin özellikleri ;

  • Borç kapama kredisi ile karşılaştırıldığında kredi kartı taksitlendirme işlemi daha uygun bir faiz oranıyla yapılmaktadır.
  • Eskisinden bir farkı olmadan aynı şekilde kredi kartı taksitlendirmesinin yapılması ile ödemeler sağlanmaktadır.
  • Taksitlendirmenin en az ödeme tutarına eklendiği unutulmamalıdır. Böylece taksit tutarından daha az bir ödeme yapılması mümkün olmayacaktır. Bu sebeple taksitlerin geciktirilmesi veya az miktarda ödemesi gibi bir durum olmayacaktır.

KREDİ KARTI BORÇ TAKSİTLENDİRME FAİZ ORANI NE KADAR?

Bankalar bu anlamda farklı kampanyalar sunmaktadır. bazı bankalar taksitlendirmeyi risk durumuna göre farklılaştırabilmekte direk olarak her hangi  bir faiz uygulamasına gitmeden de yapabilmektedir. Faizi etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Bunlar;

  • Taksit sayısı; taksitin ne kadar olduğu direk olarak faiz miktarını etkileyen bir faktör olarak görülmektedir.
  • Borç miktarı; Borç miktarının ne kadar olduğu direk olarak faiz miktarını etkileyen bir faktör olarak görülmektedir.
  • KKB notu; daha önceden yapılan ödeme düzeni direk olarak faiz miktarını etkileyen bir faktör olarak görülmektedir.
  • Banka kampanyaları; Banka kampanyasının ne olduğu direk olarak faiz miktarını etkileyen bir faktör olarak görülmektedir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.