İstanbul Valisi Yerlikaya: Yeni Alınana Koronavirüs Tedbirlerini Açıkladı

İstanbul Valisi Yerlikaya: Yeni Alınana Koronavirüs Tedbirlerini Açıkladı

İstanbul Valisi Yerlikaya, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, "İstanbul’da semt pazarlarında esnafımız için HES kodu uygulaması ve 'sabahtan öğlene kadar indirim' başladı.

İlk uygulayan ilçelerimizden Esenler'de, Belediye Başkanı Göksu ve Pazarcılar Odası Başkan Vekili M. Emin Tanış ile Adem Baştürk Kapalı Pazaryeri'ni ziyaret gerçekleştirdik."

Vali Yerlikaya, "Kovid-19 önlemleriyle alakalı pazarcı kardeşlerimiz ve buraya gelen hemşehrilerimizin davranışlarını, kendi önlemleriyle alakalı bu hassasiyete riayetlerini gözlemlemeye geldik.

Biliyorsunuz İstanbul'da 462 semt pazarımız var ve bunların şehrimize hizmetinin önemi çok büyük. Geçen hafta sonu İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz Bey, Pazarcılar Odası Başkanımız Mesut Şengün Bey ile beraber oturduk, istişare ettik.

Bu 50 bin arkadaşımız, İstanbul gibi dünyanın 14. büyük metropolünde 16 buçuk milyon hemşehrimizle devamlı karşı karşıya ve onlara hizmet veriyor. Artık onlar da HES kodunu uygulasın."

Pazarda HES kodu uygulamasının yeni olduğunu ve bu uygulamaya katılan pazarcı esnafına teşekkür eden Yerlikaya, şunları söyledi:

"Bugün gezmiş olduğumuz pazardaki arkadaşlarımızın her biri, odamızla, belediyemiz ve kaymakamlığımız, valiliğimizin koordinasyonunda el birliğiyle artık HES koduyla çalışan ve bunu da müşteri ve hemşehrilerine deklare yapan bir pazarda gezdik.

Bu yeni bir uygulama. Bu uygulamaya destek olduklarından, katkı verdiklerinden dolayı pazarcı kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar.

Bu ikincisi belki daha da cezbedici. O da şu, bütün semt pazarlarımızda akşama doğru saat 16.00 ile 19.00 saatler arasında bir yoğunluk oluyor. Bunu önleyebilmek için yine odalarımızda şunu paylaştık, 'Sabah saat 07.00 ile öğlen saat 13.00'e kadar bir indirim yapalım, buna var mısınız?' dedik oda başkanlarımıza.

Onlar da sağolsunlar, Hiç merak etmeyin Sayın Valim, biz odamıza kayıtlı olan 20 bin pazarcı kardeşimizle hasbihal edeceğiz, var olduğumuzu İstanbulumuza, aziz şehrimize göstereceğiz.

BİR AÇIKLAMA DA TEVFİK GÖKSU'DAN

Esenler Belediye Başkanı Göksu "Sayın Valimizin İstanbul ile alakalı ortaya koymuş olduğu vizyon çerçevesince ilk uygulamaya başlayan belediye ve kaymakamlıktan bir tanesi olduk.

Bundan sonra Esenler'de bütün pazarlarda, pazarcılarımızdan HES kodu arıyoruz ve HES kodu olmayanlara da pazar kurdurmuyoruz.

Pandemi boyunca, toplumsal olarak hep birlikte mücadele etmemiz gereken bir konudur. Bu konuda İstanbul Valiliğimizin öncülüğünde ortaya konulan bütün vizyonları en hızlı şekilde harekete geçirmeye hazırız."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.