İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 2021 Yılından İtibaren Tek Numara Üzerinden Ulaşılabilecek

İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 2021 Yılından İtibaren Tek Numara Üzerinden Ulaşılabilecek

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara' Mülkiye Teftiş Kurulunda gerçekleştirmiş olduğu toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu, 2021 yılı Haziran ayı sonu itibariyle itfaiye başta olmak üzere, orman, sağlık, hepsine artık tek numara 112'üzerinden ulaşılabileceğini söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu, 2021 yılı Haziran ayı sonundan itibaren  Türkiye'nin her yerinden geçerli tek numara 112' aranacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu, ''Bundan böyle artık 155, 156, 157 itfaiye, orman, sağlık hepsi bir arada olacak. Bu bizi niye çok heyecanlandırıyor? Bizi heyecanlandırmasının sebebi konforlu bir şey.''

İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklamalarından satırbaşları ise şöyle:

FETÖ sadece devleti ele geçirmeye çalışan bir organizasyon değildir. Devletin içerisinde vatansever insanlar olur da açığa düşeriz diye başka bir mantığı ortaya koymuştur. Devletin içini boşaltmaya çalışmıştır.

Denetim Teftiş Kurulu'nun önleyicilik hizmeti vardır.  Türkiye Nüfus Hizmetleri'nde ise çağ atladı. Tasarruf yaparak 140' nüfus müdürlüğümüzü yeni konseptimize döndürdük.

Türkiye'nin her tarafından artık tek numara 112 çevrilecek

Tarih veriyorum ki arkadaşlar daha çok gaza bassın diye. 2021 yılı Haziran'ayın sonunda inşallah Türkiye'nin her tarafından tek numara 112 çevrilecek.

155, 156, 157 itfaiye, orman, sağlık hepsi bir arada olacak. Bu bizi niye heyecanlandırıyor? Bizi heyecanlandırmasının sebebi konforlu bir şey.

Ama başka bir şey daha var. Elimizde öyle bir data, öyle bir veri olacak ki kazanın en çok nerede olduğunu bir tuşla görebileceğiz. Hırsızlığın en çok nerede olduğunu göreceğiz.

Orman yangınları hangi bölgelerde olduğunu, tedbirleri hangi bölgeye yoğunlaştırılması gerektiğini göreceğiz. Beni en çok heyecanlandıran yön burası. "

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.