Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın İstifası Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Kabul Edildi

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın İstifası Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Kabul Edildi

Sağlık sorunlarından dolayı görevinde ayrılmak isteyen Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, dün sosyal medya Instagram hesabından yapmış olduğu paylaşımda, 5 yıldır yürüttüğü bakanlık görevinden sağlık sorunları sebebiyle istifa ettiğini duyurmuştu.

İletişim Başkanlığın tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak, milletimizin takdirine sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis'te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.

Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66'ncı Hükümeti olan bu kabinede, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.

Bölgesel ve küresel siyasi krizlerle ilave olarak Kovid-19 salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde , Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

GÖREVDEN AF TALEBİ KABUL EDİLDİ

Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık sorunları sebebiyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.

hazine-ve-maliye-bakani-albayrakin-istifasi-cumhurbaskani-erdogan-tarafindan-kabul-edildi.jpg

Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.