Ersin Düzen’in İnanılmaz Maaşı

Ersin Düzen’in İnanılmaz Maaşı

Ersin Düzen’in İnanılmaz Maaşı

Uzun bir süredir tartışmalara konu olan TRT program yapımcısı Ersin Düzen’in maaşı ile ilgili birço açıklama art arda yapılıyor. Normal şartlar altında alınması gereken maaş miktarından çok fazlasını aldığı iddia edilen TRT çalışanının ne kadar maaş aldığı merak konusu olmaya devam ediyor.

Fatih Altaylı'nın konuya dahil olması ile birlikte 400 bin TL üzerinde bir maaşının bulunduğunun iddiası üzerine gözler başarılı sunucuya çevrilmişti. Normal şartlar altında alınması gereken maaş miktarının çok üzerinde bir para aldığını söyleyen Altaylı uzun bir süreden bu yana bu iddiasını ispatlamaya çalışıyor. Altaylı tarafından yapılan bu açıklamanın arkasından Düzen tarafından bu iddianın ispatlanması ile birlikte bir daha kesinlikle ekranlara çıkmayacağın söylemiş ve tartışma daha da alevlenmişti.

412 Bin TL Maaş

CHP İzmir Milletvekili olarak tanınmakta olan Atilla Sertel'in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla tekrardan konu gündeme geldi. Ünlü sunucunun TRT'den almış olduğu 412 bin TL karşılığındaki listenin paylaşılması ile konu bir nokta da ispatlanmış oldu.

TRT Spor spikeri olarak uzun bir süredir ekranlarda bulunan Ersin Düzen’in ne kadar maaş aldığı ile ilgili tartışmaya CHP İzmir Milletvekili olarak zaman zaman görmekte olduğumuz Atilla Sertel de katıldı TRT’nin üç yıl önce paylaşmış olduğu evrak üzerinden konuyu ispatlayan Sertel sunucunun şirketinin TRT den 412 bin TL aldığını gösteren evrakları kamu oyu ile paylaştı.

Fatih Altaylıya Göre Maaş 500 Bin TL

 

Bloomberg kanalında katılmış olduğu bir programda yorum yapan Fatih Altaylı burada yapmış olduğu açıklamada TRT’de program yapmakta olan Ersin Düzen’in kanal üzerinden almış olduğu maaşın 400 bin lira 100 bin lira gibi bir tutarın ise de TFF’den alındığını söylemişti.

Ersin Düzen de yapılan bu açıklamaların üzerine söylenenlerin doğruyu yansıtmadığını ve iftira olduğunu, Altaylı’nın bu durumu ispatlaması durumunda bir daha ekranlara çıkmayacağını söylemişti. CHP İzmir Milletvekili olarak hizmet vermekte olan Atilla Sertel konu ile ilgili olarak çok önemli belgeler hesabından paylaşarak konuya kendisi de dahil olmuştu.

Atilla Sertel  tarafından yapılan paylaşım ise şu şekilde;

 

1-Ersin Düzen’in Şirketi tarafından yapılan açıklamada 3 yıl öncesinde program başına 34 bin 370 lira aldığı

 

2- Ersin Düzen, yapmış olduğu program sayısını haftada ikiye çıkarması ile birlikte aldığı paranın  haftada 103 bin 100 TL olarak şirket tarafından fatura edildiği miktarın ise TRT’den tahsil edildiği bu tutarın ise aylık olarak 412 bin 440 TL olduğu,

3- Kendisinin bu açıklamayı yapmasının arkasından sunucunun kendisini mahkemeye vereceği fakat gerçeklerin ortaya çıkmasından endişe duyduğu için halen bu girişimde bulunmadığı,

 

4- Ersin Düzen, tarafından bu tutarın tamamının alınmadığı ve yanındaki yorumculara bu ücretik küçük bir kısmının verildiği,

 

5- Benzer bir durumun önceden özel bir izinle yorum yapmakta olan Hakan ŞÜKÜR olayında da yaşandığı vekilin yapmış olduğu paylaşım içerisinde bulunmaktadır.

 

TRT AÇIKLAMA YAPTI

 

Ersin Düzen’in almış olduğu maaş üzerinden yapılan tartışmanın asılsız olduğu ve kendisine bu miktarda her hangi bir ödemenin yapılmadığı TRT tarafından yapılan yazılı açıklamada dile getirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.