Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Vatandaşların ve İslam Âleminin Mevlid Gecesi'ni Tebrik Etti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Vatandaşların ve İslam Âleminin Mevlid Gecesi'ni Tebrik Etti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımlamış olduğu mesajda, vatandaşların ve İslam alemin Mevlid Kandili'ni tebrik etti.

28 Ekim Çarşamba günü Hz. Muhammed’in (S.A.S) yeryüzünü teşriflerinin yıl dönümü olduğunu söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Bundan 14 asır önce, yeryüzünde, haksızlık ve adaletsizliğin hayatı esir aldığı, cehalet girdabında insanlığın yolunu ve yönünü kaybettiği karanlık bir dönemde; Peygamberimiz adeta insanlığın tekrardan doğuşunun bir muştusu olarak dünyayı teşrif etmiştir.

İnsanlık, onun rehberliğiyle hakikate ve hidayete erişmiş; onun örnekliğiyle merhametle ve izzetle tanışmıştır. O, Allah’ın varlığa merhametinin bir tecellisidir."

MÜSLÜMANLAR IRKÇI TERÖR GRUPLARIN HEDEFİ HALİNE GETİRİLMEKTE

"Biz seni âlemlere ancak rahmet olarak gönderdik" ayetinde de Hz.Muhammed'in insanlık için ifade ettiği büyük manaya dikkat çekildiğini belirten Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam'a yönelik saldırılara dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Aklını ve vicdanını kaybeden birtakım kişi ve gruplar, insanlığın kurtuluş umudu olan İslam’a ve Müslümanlara saldırmakta, özellikle Avrupa’da ahlaktan, insaftan, edepten yoksun bir şekilde İslam’ın muazzez elçisine saygısızlık yapılmakta, sorumsuz ve basiretsiz söylemlerle camilerimiz ve Müslüman kardeşlerimiz, ırkçı terör gurupların hedefi haline getirilmektedir.

Peygamber Efendimizin üstün şahsiyeti ve örnek ahlakı nezdinde İslam’ın hayat veren ilkelerini aramaktadır.

Bu sebeple Peygamber Efendimize ümmet olmanın onurunu yaşayan müminler olarak bizler, bütün bu saldırılar karşısında güçlü bir duruş ortaya koymak; dünyayı, İslam’ın merhamet, adalet, hakkaniyet, güzel ahlak ilkeleriyle tanıştırmak için daha çok gayret göstermek zorundayız."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.