Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: İşte Yeni Alınan Koronavirüs Tedbirleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: İşte Yeni Alınan Koronavirüs Tedbirleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısından sonra yeni Kovid-19 tedbirlerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kovid-19'da kimi Avrupa ülkeleri tekrardan yasaklamalara başvurma yolunu seçti. Hasta sayılarının yüksek olduğu kimi ülkelerde adeta kontrolelden kaçmış durumdadır.

Türkiye genel olarak kontrollü bir zaman yaşıyor. Bu yerde herhangi bir krizle karşı karşıya kalmadık. Günlük hasta sayımız yönetilebilir seviyelerdedir.

Salgına karşı tamam diyerek temizlik, maske ve mesafe kurallarıdır. Tüm vatandaşlarımı azami dikkate ve riayete davet ediyorum."

İSTANBUL'A ÖZEL UYARI

Aşı çalışmaları dünyada ve ülkemizde çok hızla ilerlemekte. Yıl sonuna kadar yabancı ülkelerde geliştirilen bir ya da birden fazla aşıyı ülkemizde uygulanabilir hale getirmeyi hedefliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendi geliştirdiğimiz aşıları da bahar aylarıyla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Bu konuda kendi kendimizi korumaktan daha etkili bir aracımız yoktur. Özellikle İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımızdan daha çok dikkat ve hassasiyet bekliyorum."

YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecektir. Pazar yeri ve market gibi yerlerde denetimler daha çok arttırılacaktır.

Paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, berber, nikah, düğün salonu, yüzme havuzu, kaplıca, hamam, internet kafa, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonunda hizmetler saat 22.00'de sona erecektir.

Vatandaşlarımızdan kalabalık ortamlardan kaçınmalarını ev ziyaretini mecbur olmadıkça yapmamalarını özellikle rica ediyorum.

Hamdolsun şu ana kadar bu zamanı başarıyla götürdük. Salgın tedbirleri dolayısıyla faaliyetine ara verdirdiğimiz ya da sınırlandırdığımız bir çok yerde normalleşme adımlarını atmıştık.

Okullarımızdaki sınıfların bir kısmında eğitim öğretim yüzyüze başlaması kararını kamuoyuyla paylaşmıştık. Salgının seyrine göre önümüzdeki haftalarda diğer sınıfların durumlarını değerlendirmiş olacağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.