Bakan Selçuk Emeklilerin Yanında Her Zaman Olmaya Devam Edeceğiz

Bakan Selçuk Emeklilerin Yanında Her Zaman Olmaya Devam Edeceğiz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, emekliler son 2 senede toplam 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirildi.

Bakanlık olarak emeklilerin yanında her zaman olmaya devam edeceğiz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, “Bu sene Ağustos ayında 8,2 milyon işçi emeklisi, 2,6 milyon Bağ-Kur emeklisi ve 2,3 milyon memur emeklisi olmak üzere toplam 13,1 milyon emeklimize 30,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleşti.

Son 2 senede emeklilerimize toplam 674,5 milyar lira aylık ödemesi yapıldı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan' Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında emeklilere vermiş olduğu müjdenin kanunlaştığı ve en düşük emekli aylığı 1.500 liraya yükseldiğini söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilere 1.000 lira bayram ikramiyesi ödendiğini bir kez daha hatırlattı.

6 dini bayramımızda emeklilerimize toplam 64.2 milyar lira bayram ikramiyesi ödedik

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, “Bu kapsamda 2018 senenin Ramazan Bayramı’nda emeklilerimize ilk bayram ikramiyesini ödemesini gerçekleştirdik. 6 dini bayramımızda ödediğimiz bayram ikramiyesi tutarı toplam 64,2 milyar liraya ulaştı.”

Emeklilerimizin yanında olmaya her zaman devam edeceğiz

Emeklilerin refah seviyelerin daha çok artırılması için çalıştıklarını söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bakan Selçuk, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya her zaman devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum