Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev 'den Hain Saldırı Sonrasında Sert Açıklama

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev 'den Hain Saldırı Sonrasında Sert Açıklama

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, işgalci Ermenistan tarafından Gence kentinde direk sivilleri hedef alıp yapılan saldırı sonrasında çok sert açıklamalarda bulundu.

Ermenistan'ın, Gence ve Mingeçevir şehirlerine gerçekleştirmiş olduğu saldırılarda 12 sivil yaşamını yitirmesindan sonra ulusa sesleniş konuşması yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Kendi istekleriyle topraklarımızdan çıkmazlarsa biz onları köpek kovar gibi kovalarız."

Azerbaycan Cumhurbaşkanı  Aliyev'in açıklamalarından satırbaşları ise şöyle:

''Ermenistan yönetimi faşist amacını göstermiş bulunmakta. Ermenistan her gün şehirlerimize ateş açıyor. Vatandaşlarımız öldürülüyor. 2 bin ev zarar gördü.

Ermenistan yönetimi savaş suçu işliyor. Balistik füze sistemleriyle sivilleri vurmak savaş suçudur.''

İNTİKAMIMIZI SAVAŞ MEYDANINDA ALACAĞIZ

''Ermenistan'a savaş sahasında cevap vereceğiz. İntikamımızı savaş meydanında alacağız. Bütün Azerbaycan halkı vatanseverlik gösteriyor. Ermenistan topraklarımızdan çıkarılacak.

ERMENİSTAN BU KADAR SİLAHI NEREDEN TEMİN ETTİ?

''Daha büyük hacimde düşmanın askeri teçhizatı imha edildi. Savaş sahasında tam üstünlüğü elde ettik. Ermenistan bu kadar silahı nereden temin etti?

Ermenistan'ı kim silahlandırıyor, bunu merak ediyoruz. Ermenistan'a kaçak yollardan silah ve teçhizat yollanıyor.''

FÜZULİ KENTİ İŞGALDEN KURTARILDI

''Füzuli kentiyle birlikte Goçehmedli, Çimen Cuvarlı, Musabeyli, İşıklı ve Dedeli köyleri de 27 sene sonra Ermenistan işgalcilerinden kurtarıldı. Biz bütün kentleri tekrardan kuracağız. O kentlere yeniden hayat vereceğiz.

Bugün artık Füzulililerin kentleri kurtarıldı ve onlar orada yaşayacaklar, oraya hayat vereceğiz. Bazıları hesap ediyorlardı ki Fuzuli şehrini işgalden azad etmek mümkün değil.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.