ASGARİ ÜCRETE GELMESİ PLANLANAN ZAM DUDAK UÇUKLATACAK GİBİ

ASGARİ ÜCRETE GELMESİ PLANLANAN ZAM DUDAK UÇUKLATACAK GİBİ

Dünya genelinde var olan salgın sebebiyle 2020 yılında ekonomiden özellikle en çok etkilenen kesim asgari ücretle geçinmeye çalışan kesim oldu. 2021 ocak zammı ile ilgili gelişmeler merakla beklenirken, asgari ücretle geçimini devam ettirmeye çalışan..

ASGARİ ÜCRETE GELMESİ PLANLANAN ZAM DUDAK UÇUKLATACAK GİBİ
Dünya genelinde var olan salgın sebebiyle 2020 yılında ekonomiden özellikle en çok etkilenen kesim asgari ücretle geçinmeye çalışan kesim oldu. 2021 ocak zammı ile ilgili gelişmeler merakla beklenirken, asgari ücretle geçimini devam ettirmeye çalışan vatandaşlar rahat bir nefes alabilmek için gelecek olan zam haberini bekliyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da geçim sıkıntılarını biraz olsun rahatlatmak isteyen vatandaşların gözü gelecek olan zam haberinde…

800x452-yargitaydan-gece-calisanlar-icin-kidem-ve-ihbar-tazminati-karari-1602575065937.jpg800x452-yargitaydan-gece-calisanlar-icin-kidem-ve-ihbar-tazminati-karari-1602575065937-001.jpg
2020 yılının başından beri tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yaşanan salgın sebebiyle en çok etkilenen vatandaşlar genel olarak yalnızca asgari ücretle geçinmeye çalışan işçi kesim oldu. her sene olduğu gibi bu sene de ocak ayında gelecek olan zam haberini bekleyen vatandaşlar yetkililerden iyi bir miktarda zam bekliyor. Peki yapılan görüşmelerde konuşulan zam miktarları neler? Asgari ücrete tabii çalışan vatandaşlara ne kadar zam yapılacak? Asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışan vatandaş zam müjdesi alabilecek mi? 
2021 OCAK ZAMMI NE KADAR OLACAK?
Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni yılda yapılacak olan asgari ücret zammı haberini bekleyen vatandaş, değişen dünya düzeninde, daha pahalı yaşam standartlarında geçimini sağlayabilme derdine düştü. Özellikle salgınla birlikte ekonomik olarak zorluk yaşayan asgari ücrete sahip vatandaşlar için yeni yıl zammı büyük merak konusu.
YAPILAN GÖRÜŞMELERDE BELİRTİLEN RAKAMLAR DUDAK UÇUKLATIYOR
Salgın sürecinden en fazla asgari ücretli işçilerin etkilenmesiyle, asgari ücretle çalışan vatandaş yetkililerden tatmin edici bir yeni yıl zammı bekliyor. Gözler yapılacak olan açıklamalarda. Asgari ücrete yapılacak olan yeni yıl zammı işveren ve işçi sendikalarıyla yapılacak olan görüşmelerden sonra netlik kazanacak. İşçiler ise salgın sürecinde yaşadıkları sıkıntılardan dolayı bekledikleri zammın yüksek olmasını istediklerini ifade ediyor.
2021 ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELLİ Mİ?
Her sene olduğu gibi bu sene de asgari ücret zammı Aralık ayı içerisinde belli olacak gibi gözüküyor. Belirlenen miktar 2021 Ocak ayı itibariyle yürürlüğe girecek. Yapılan görüşmeler sonucunda vergi dilimi ile birlikte 397 TL olarak düşünülen zam miktarı henüz net olarak belli değil.
İşçiler ise, asgari ücretin en az 3000 TL olması gerektiğini her fırsatta dile getirmeye devam ediyor. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.