Anne ve Babalara Ödeme Müjdesi! 600 TL Ödemeyi Hemen Alın!

Anne ve Babalara Ödeme Müjdesi! 600 TL Ödemeyi Hemen Alın!

Anne ve Babalara Ödeme Müjdesi! 600 TL Ödemeyi Hemen Alın!

Anne ve baba olan bireylere devlet tarafından, 600 TL yardım verileceği açıklandı. Covid-19 dan kaynaklanan olumsuz ekonomik etkilerini en seviyeye çekmek için, sunulan yardımlar her geçen gün artmaya başlamış bulunuyor.. Peki, devlet tarafından verilmekte olana anne babalara 600 TL miktarındaki yardım nasıl alınır?

Anne ve Babalara Sürpriz 600 TL Yardım!

Türkiye’de bilindiği üzere her sene, milyonlarca çocuk gözlerini dünyaya açıyor. Anne ve babalar olan bireyler bundan sebep, işlerinden bazı sürelerde olsa uzak kaldıkları biliniyor. Bu sıkıntılı dönemde iş yerleri, ailelere büyük ölçüde maaş ödemesi yapamıyor. Özellikle de sigortalı olarak hizmet vermekte olan çalışan ve canlı olarak doğum yapmış olan anneler; işlerinden 45 gün süre içerisinde kadar uzak kalarak bunun sonucunda doğal olarak1.5 aylık maaşlarını alamadıkları biliniyor.

Bu sıkıntının önüne geçmek için devlet yeni bir yardım paketini daha yayınladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Tarafından Verilen Yardım!
Halk arasında bilinen adı ile çocuk parası veya da ya da doğum yardımı olarak sıklıkla tanınmakta olan yardım; 2015 senesinden bu yana aktif olarak ailelere verilmektedir. Maaş hak edebilmek için ise Anne ya da babanın TC kimlik numarasının bulunması yani ülkemiz vatandaşı olması gerekiyor. Bunun dışında ayrıca mavi kart olarak bilinmekte olan kartı bulunanlar da bu yardımdan istifade edebiliyor. Peki, doğum yardımı olarak bilinmekte olan bu yardım kadar, nasıl başvuru yapılabiliyor?

Doğumun gerçekleşmesinin akabinde ikametgah adresinizin mevcut olduğu il – ilçe Nüfus müdürlüklerinden KPS kaydı olarak bilinmekte olan kaldın yaptırmanız gerekmektedir. Bu işlemin akabinde Doğum Yardım Başvuru Dilekçesini olarak bilinmekte olan matbu dilekçenin eksiksiz bir şekilde tamamlanıp imzalamanız ayrıca istenmektedir. Formu doldurmanın arkasından başvurunun yapılması bizzat olmalıdır.

Başvuru merkezleri olarak ise; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri olabileceği gibi ayrıca  Sosyal Hizmet Merkezlerine direk olarak başvuru yapılabilmektedir.  Başvurularda herhangi bir şekilde vatandaşlara kesinlikle süre kısıtlaması bulunmuyor. DYS sistemine doğru bir şekilde giriş yapılmasının arkasından 2 ay içinde doğum yardım ödemesi olarak bilinen tutar TC kimlik numarası üzerinden PTT ye yatıyor.

Peki, doğum yardım ödemesi ne kadar?

Birinci Çocuk için 300 TL yardım yapılmaktadır

2. Çocuk için 400 TL yardım yapılmaktadır.

2’den sonraki çocuklar için 600 TL yardım sağlanmaktadır.

Bu ödemeler 15 Mayıs 205 yılı ve gününden sonra doğan çocuklar için verilmektedir. Bu tarih öncesinde doğan çocuklara bu yardım verilmemektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.