Acun Ilıcalı’nın Davası Sonuçlandı… 7 Yıllık Faiziyle Birlikte Ödeyecek…

Acun Ilıcalı’nın Davası Sonuçlandı… 7 Yıllık Faiziyle Birlikte Ödeyecek…

Besteci Görol Ağırbaş ve Şarkıcı Demet Sağıroğlu, kendilerine ait olan ‘Arnavut Kaldırımı’ isimli eserin, Acun Ilıcalı’nın yarışma programında 16 kez izin kullanılmasından dolayı açmış oldukları dava sonuca bağlandı.

 

İkili Acun’a karşı açtıkları telif davasını kazandı. Mahkeme 55 bin 200’er Türk Lirası tutarın 7 yıllık faiziyle birlikte Ağırbaş ve Sağıroğlu’na, Acun Medya Prodüksiyon tarafından ödenmesi kararına hükmetti.

5d25b953bf214421d4cf2beb.jpg

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 kanalında bazı programlarda izinsiz bir şekilde ‘Arnavut Kaldırımı’ isimli şarkının çalınmasıyla ilgili olarak açılan telif davası karara bağlandı. Buna göre şarkının telif haklarına sahip olan Görol Ağırbaş ve Demet Sağıroğlu, Acun Medya Prodüksiyon’dan 55 bin 200’er Türk Lirasını faiziyle birlikte alacak.

Acun’un Dominik Cumhuriyeti’ne kesintisiz bir şekilde uçmak için almış olduğu 13 milyon dolar (99.5 milyon TL) değerindeki uçağa da bu haberin ardından tepkiler yağmaya başladı.

Ünlü şarkıcı Şehrazat’ın da aralarında bulunduğu birçok isim “Önce telif ücretlerini öde” diyerek Acun’u sosyal medya üzerinden eleştirdi. Şehrazat buna ek olarak Acun’un başka şarkıcılarında telif ücretlerini ödemediğini ileri sürdü.

acun-ilicali-nin-futbolcusu-yasin-sarikaya-dan-13446529-2458-osd.jpg

Demet Sağıroğlu ve Görol Ağırbaş, telif haklarına sahip oldukları ‘Arnavut Kaldırımı’ isimli şarkının 3 farklı kanalda ‘O Ses Çocuklar’, ‘O Ses Türkiye’ ve ‘Rising Star’ isimli programlarda izinsiz bir şekilde kullanılması için açtıkları davayı Acun’un kendilerine 55 bin 200’er lira tazminat ödemesi hükmüyle kazandı. Tazminata 7 yıllık faizde eklenecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.