Türkiye Varlık Fonu'na Devri Resmen Onaylandı: Turkcell Brüt 811,6 Milyon TL Kar Payı Dağıtacak

Türkiye Varlık Fonu'na Devri Resmen Onaylandı: Turkcell Brüt 811,6 Milyon TL Kar Payı Dağıtacak

Turkcell' Türkiye Varlık Fonu' devri resmen onaylandı. Turkcell brüt toplam 811.6 milyon TL kar payı dağıtmış olacak.

Turkcell Genel Kurulu, şirket İstanbul'da genel merkezde gerçekleşti. Turkcell'de tarihi kararlar alınıp ve şirkette yeni dönemi başlatan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Turkcell'in ana hissedarları uzun zamandan beri üzerinde çalıştıkları ve Turkcell Genel Kurulu'na taşıdıkları şirketin Ana Sözleşmesi'nde değişiklik öngören maddeler, pay sahipleri tarafından kabul edildi.

Bu değişiklikler sonrasında hissedarlar arasında gerçekleşmesi öngörülen hisse devir işlemleriyle birlikte, şirketin yüzde 49 oranı halka açık hisseleri Borsa İstanbul ve New York Borsası'nda işlem görmeye devam etti.

Türkiye Varlık Fonu' yüzde 26,2 pay ile Turkcell'in en büyük hissedarı durumuna gelmesi ve LetterOne'ın da şirketteki payı yüzde 24,8'e çıkarması bekleniyor.

TURKCELL'DE TARİHİ KARARLAR ALINDI

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, Genel Kurul toplantısında yapmış olduğu konuşmada, Genel Kurul toplantısı yüksek bir katılımla ve çok verimli bir şekilde gerçekleşmiş olması şirkete bir kez daha değer kattığını söyledi.

Ana Sözleşme'nin hem yatırımcılar hem de müşteriler açısından daha güçlü bir şirket ve marka olma amacıyla değiştirildiğini söyleyen Aksu, "Bugünkü Genel Kurulumuza iştirak eden ve oy kullanan tüm hissedarlarımıza teşekkür ediyorum.

Tarihi kararlar alınmasını sağlayan bu teveccüh sayesinde Ana Sözleşmemiz değişerek, hissedarlarımız çözüm noktasında buluştu.

Hissedarlarımızın müşterek iradesiyle mevzuat hükümleri ve kurumsal yönetişim ilkeleri doğrultusunda hem şirketimiz için hem de Türkiye ekonomisi için önemli bir değer ortaya koyacak şekilde çözüm üretilmiş oldu."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.