Tabip Odası Sağlık Bakanı inkar etse de diyerek paylaştı. Yoğun bakımlarla ilgili çok kötü haber geldi

Tabip Odası Sağlık Bakanı inkar etse de diyerek paylaştı. Yoğun bakımlarla ilgili çok kötü haber geldi

Ankara Tabip Odası, kentteki yoğun bakım servislerine ilişkin yaptığı açıklamada, kamu sağlık kuruluşlarının yoğun bakım servislerinin alarm verdiği belirtilerek; "Ankara’da yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar acil servislerde günlerce bekletiliyor

Ankara Tabip Odası, kentteki yoğun bakım servislerine ilişkin uyarılarda bulundu.

Yapılan açıklamada "Ankara’da kamu sağlık kuruluşlarının yoğun bakımları alarm veriyor. Ankara’da yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar acil servislerde günlerce bekletiliyor ya da yataklı tedavi kurumlarındaki servislerde takip edilmek durumunda bırakılıyor" denildi.

"Sağlık Bakanı inkar etse de..."

Ankara Tabip odasının Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise, "Sağlık Bakanı inkar etse de kendisine bağlı üst düzey yetkili bunun aksini söylüyor. İkisinden biri gerçeği ifade etmiyor ya da gerçeği toplumdan gizliyor, doğru söylemiyor. Üst düzey bürokrat özel sağlık kuruluşlarından rica minnetle yoğun bakım yatağı talebinde bulunuyor. Sağlık emekçilerinden aldığımız bilgiye göre Ankara’da yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar acil servislerde günlerce bekletiliyor ya da yataklı tedavi kurumlarındaki servislerde takip edilmek durumunda bırakılıyor. Bu durum Sağlık Bakanlığı bürokratının söylemlerini doğruluyor." ifadeleri kullanıldı. 

 

ekran-goruntusu-2021-04-25-172517.pngekran-goruntusu-2021-04-25-172527.pngekran-goruntusu-2021-04-25-172542.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.