Emekli Aylıkları İle İlgili Yeni Açıklama!

Emekli Aylıkları İle İlgili Yeni Açıklama!

Bakan sonunda Müjdeyi verdi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak tadığımız Zehra Zümrüt Selçuk son derece merak edilen emekli aylıkları ile alakalı yeni bir açıklama yaptı.

Bakan sonunda  Müjdeyi verdi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak tadığımız Zehra Zümrüt Selçuk son derece merak edilen emekli aylıkları ile alakalı yeni bir açıklama yaptı. Emekliler tarafından en fazla merak edilen ve aynı zamanda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanına en fazla sorulan sorulardan bir tanesi olan emekli maaşları ile alakalı yeni açıklamalar yapıldı. Emekli vatandaşların refah ve aynı zamanda sağlık içinde yaşayabilmelerine son derece önem verilmekte olduğunu dile getiren Bakan Zehra Zümrüt Selçuk şu ifadelerle açıklamada bulundu:

1-001.png

“Çalışarak vatanımızın kalkınmasına katkısı bulunan alın teri döken, ülkemizin her bir noktasında emeği ve hizmeti bulunan emeklilerimizin yanında olmaya her zaman olduğu gibi devam edeceğiz.” Emekli yurttaşlara son senelerde yapılan yardımların önemini vurgulayan Bakan Selçuk, emeklilere son senelerde toplam 674 milyar lira kadar bir ödeme yapıldığını ifade etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinde olduğu sürece daima emekli vatandaşların yanında bulunacağını ve refah düzeylerinin arttırılması noktasında çalışmalara önem verdiğini söylemektedir.

 

Bakanlık olarak emekli yurttaşlara yardımların ve desteklerin daima devam etmekte olduğunu belirten Bakan Selçuk geride bıraktığımız aylar içerisinde verilen bağışlarla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Bu sene Ağustos ayında 8,2 milyon  kadar işçi emeklisi, 2,6 milyon kadar  Bağ-Kur emeklisi ve 2,3 milyon kadar kamu personeli emeklisi olmak üzere totalde 13,1 milyon kadar emeklimize 30,5 milyar lira ödeme yapıldı. Son 2 senede ise emeklilerimize gene aynı şekilde  toplam 674,5 milyar lira tutarında bir ödeme sağlandı.

 

” Emekli aylıkları Türkiye gündeminde daima en merak edilen ve aynı zamanda takip edilen bir nokta olmuştur. Bakan Selçuk’a en fazla sorulan konulardan biri ise emekli aylıklarına zam gelip gelmeyeceğidir. Son zamanlarda Yapılan yeni açıklamalarda aylıklara zam ile alakalı yeni ifadeler yer bulunmazken emekli aylıkları ikramiyelerinde artış bulunduğunu ifade edilmiştir. 2018’den bu yana Emeklilere Dini Bayram zamanlarında dağıtılan ikramiyelere ve aynı zamanda artan ikramiye ücretlerine dikkati çeken Bakan Selçuk toplam olarak 6 dini bayramda 64 milyar lira kadar bir ödemenin emeklilere ikramiye ödemesi olarak verildiğini belirtmiştir.

 

Emeklilere dini bayramlarda verilmekte olan ikramiye ödemesi öncelikle 2018 Ramazan Bayramında yapıldığını belirten ve aradan geçmekte olan 6 dini bayram boyunca toplam olarak 64 milyar kadar tutarında ikramiye ödemesi yapıldığının önemini vurgulayan Bakan Selçuk, emekli yurttaşlara ikramiye ve maaş olarak daima yanında olacaklarını belirtmiştir. Bakan Selçuk, emeklilere yardımlarını sağlayabilmek adına çalışmalara her gün aynı hızla devam ettiklerini ifade eden emeklilerin refah düzeylerinin çoğalmasına önem verdiklerini de aynı zamanda ifade etmektedir. Şu an için en az olarak ödenen emekli maaşının 1.500 TL olarak yükseleceğine ve dini bayramlarda ayrıca ikramiye ödemesinin olmasına da önem verdiklerini sözlerine eklemiştir.

 

Bakan Selçuk, emekli halkımızın ikramiye ve aylıklarını ile alakalı yapmış olduğu açıklamalarda her dini bayramda uzun bir zamandan beri verilmekte olan ikramiyelerin verilmeye devam edilmekte olduğunu ve en düşük emekli aylığının 1.500 TL olduğunu ifade etmektedir. Emekli yurttaşlarımıza, emeklerinin karşılığını verebilmek için de daima yanında bulunacaklarını belirterek, yardım hizmetlerinin devam edeceğini ve aynı zamanda refah düzeylerinin çoğalması için de çalışmalara aynı şekilde devam edeceklerini ifade etti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum