İngiltere Başbakanı Johnson, ABD Seçimleri Kazanan Biden ve Yardımcısını Kutladı

İngiltere Başbakanı Johnson, ABD Seçimleri Kazanan Biden ve Yardımcısını Kutladı

İngiltere Başbakanı Johnson, Amerika'da Başkanlık seçimlerini kazanan Biden ve yeni Başkan Yardımcısı Harris'i tebrik etti.

İngiltere Başbakanı  Johnson tebrik mesajında, demokrasiyi desteklemek ve iklim değişikliğiyle mücadele yapmak için İngiltere'nin Amerika ile birlikte çalışacağını dile getirip, iki ülkenin "ortak küresel perspektifinin" küresel düzeni destekleyeceğini söyledi.

İngiltere Başbakanı Johnson, "önümüzdeki hafta ve ayda Başkan Biden ve ekibiyle iklim değişikliği, ticaret ve uluslararası güvenlik konuları üzerinde çalışmayı dört gözle beklediğini" açıkladı.

Başbakan Johnson, “Amerika ile ortak değerlerimiz ve ortak çıkarlarımız var. Bu değerleri korumak için birlikte yapmamız gereken çok iş var."

İngiltere Dışişleri Bakanı Raab ise yapmış olduğu açıklamada, Amerika'nın Birleşik Krallık'tan daha güvenilir dostu olmayacağını söyleyip, "Yeni yönetimle çalışmaktan heyecan duyuyorum.

İngiltere ile Amerika arasındaki ilişkilerin önümüzdeki haftalarda ve aylarda gelişeceğinden eminim."

İngiltere Dışişleri Bakanı Raab, Amerika Başkanlık seçimlerinde aday olan Trump'ın çok mücadele ettiğini belirtip, tarihi zaferlerinden dolayı Biden ve Kamala Harris'i tebrik etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.