İngiltere Aşı Görev Gücü Başkanı Bingham’dan Koronavirüs Hakkında Flaş Açıklama

İngiltere Aşı Görev Gücü Başkanı Bingham’dan Koronavirüs Hakkında Flaş Açıklama

Bütün dünya merakla beklemiş olduğu Kovid-19 aşıları için önemli açıklamalarda bulunan İngiltere Aşı Görev Gücü Başkanı Bingham, İlk yapılacak Kovid-19 aşıların kusurlu olabileceğini söyledi.

İlk nesil Kovid-19 aşılarına karşı iyimser olunmaması gerektiğini söyleyen İngiltere Aşı Görev Gücü Başkanı Bingham, "İlk yapılacak aşılar kusurlu olabilir ve herkes için faydalı olmayabilir."

İngiltere Aşı Görev Gücü Başkanı Bingham, tıp tarihinde hiçbir aşı Kovid-19 aşısı kadar beklenmediğini söyledi.

Kovid-19 salgınından kurtulmanın tek bir yolu ise "aşılama" olduğunu söyleyen İngiltere Aşı Görev Gücü Başkanı Bingham, ilk ortaya çıkacak aşılara iyimser olarak yaklaşılmamasını istedi.

İngiltere Aşı Görev Gücü Başkanı Bingham, "İlk üretilecek aşılar muhtemelen çok mükemmel olmayacak. Yeni nesil aşılar kusurlu olabilir ve herkes için faydalı olmayabilir. Buna hazırlıklı olmalıyız."

Oxford Aşısı

İngiltere'de Oxford Üniversitesi Jenner Enstitüsü ile Oxford Aşı Grubu iş birliğinde geliştirilen ve üretim lisansı İngiliz-İsveç ilaç şirketi AstraZeneca tarafından satın alınan aşı adayı "AZD1222" için İngiltere ve Hindistan’da 2'nci ve 3'üncü aşama, Brezilya, Güney Afrika ve Amerika’da 3'üncü aşama klinik denemeler devam ediyor.

Dünya çapında 30 bin sağlıklı gönüllü üzerinde test yapılması hedeflenen aşı adayı için Amerika 1,2 milyar dolar kaynak sağlarken, Avrupa Birliği ülkeleri testlerin başarılı olması durumunda şirketten toplam 400 milyon doz aşı satın alma konusunda anlaşmaya vardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.